5

Kilit Tamiri ve Değişimi

Evler, işyerleri, depolar, bahçeler, arsalar, üretim tesisleri ya da para kasaları Çilingir nedir ? Çilingir; anahtar ve kilit gibi ince demircilik işleri yapan zanaatçı. Çilingirlik tarihi boyunca; kilitli kalmış kapıları maymuncukla açma, bozuk kilitleri onarma ve bazı makinelerin küçük parçalarını eskisine benzer biçimde yeniden yapma gibi işlere odaklanılmıştır. Çilingirler Nasıl Kilit Açar? Kilitli kalan ya da anahtarı unutulan kapıyı açmak için saatlerce uğraşırsınız. Bir çilingir kapınızı sadece 5 dk’dan kısa bir sürede rahatlıkla açabilir. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de bazı sırlar vardır. Çilingirlik mesleğini icra edebilmek için, bir takım kurslar ve belgeler almanız gerekir. Çağrınız üzerine gelen her çilingir, açmak

Kapı, pimapen, cam ve kilitleri kolaylıkla tamir edilir. Evinizde iş yerinizde kapılarınızın, pimapenlerinizin, kilitlerinizin tamiri yapılır. Eğer kırık camınızda var ise kolaylıkla değiştirilir. Her kapının en önemli parçalarından biri kapı koludur. Bozulması veya kırılması da bizi çok rahatsız edicidir. Bozuk kapıyı kullanmak ise çok sıkıntılıdır özellikle ana giriş kapısını hırsız girebilir. Çoğu zaman kapı kolunun kırılması sadece kapının açma ve kapatmasını sıkıntı ederken bazı durumlarda kapı kolu kırılınca kapıyı açmak mümkün değildir. Odaya veya hatta eve girmek zor olur. Bu gibi durumlar kapı kolu ve kilidinin tamir edilmesi veya değişmesi gerekir. Pimapen tamiri: Pvc doğramalar zamanla yıpranır ve ilk günlerdeki performanslarını göstermezler bunun en büyün nedenlerinden biri plastik doğramanın esnek bir malzeme olmasıdır. Bozuk veya kilidi çalışmayan kapıların tamiri yapılır.
Evinizde kapı, çelik kapı tamiri, Bu kapıların kilitleri değişimi ve tamirini yapıyoruz, Arızalı kapı ve kilit tamiri, PVC pimapen ve alüminyum kapı kilit tamirlerini yapıyoruz. Cam kapı tamiri: Kapanmayan ve açılmayan, kırık, pompası bozuk , aksesuarı çalışmayan her türlü cam kapı tamiri yapıyoruz. Aliminyum pencere tamiri: Evinizde, işyerinizde meydana gelen alüninyum arızalarını gideriyoruz ve sorunsuz şekilde yapıyoruz. Panjur tamiri: Balkon kısmınıza dilerseniz klasik ipli ve makaslı bir panjur veya otomatik uzaktan kumandalı motorlu panjur sistemi kullanılmaktadır. Eğer sizin panjurunuz var ve bozulmuşsa tamirini hemen yapıyoruz. Evinizdeki çelik kapı ve ahşap kapıların tamirlerini yapıyoruz.
Çilingir nedir ?
Çilingir; anahtar ve kilit gibi ince demircilik işleri yapan zanaatçı. Çilingirlik tarihi boyunca; kilitli kalmış kapıları maymuncukla açma, bozuk kilitleri onarma ve bazı makinelerin küçük parçalarını eskisine benzer biçimde yeniden yapma gibi işlere odaklanılmıştır.
Çilingirler Nasıl Kilit Açar?
Kilitli kalan ya da anahtarı unutulan kapıyı açmak için saatlerce uğraşırsınız. Bir çilingir kapınızı sadece 5 dk’dan kısa bir sürede rahatlıkla açabilir. Her meslekte olduğu gibi bu meslekte de bazı sırlar vardır. Çilingirlik mesleğini icra edebilmek için, bir takım kurslar ve belgeler almanız gerekir. Çağrınız üzerine gelen her çilingir, açmak istediğiniz kapı, kasa ya da arabanın size ait olup olmadığını teyit etmekle yükümlüdür.
Kilitli kalan kapınızın zarar görmeden açılması için mutlaka bir çilingir çağırmalısınız. Bir çilingir maymuncuk ve diğer gerekli aletler ile kapınıza zarar vermeden kapınızı rahatlıkla açabilir. Usta çilingirler, gerekli eğitimlere katıldıktan ve çıraklık dönemlerini tamamladıktan sonra ustalık belgesi ve unvanı almaya hak kazanır. Bu sebeple, çilingirlerin kullandığı malzemeleri satan satıcılar da ustalık belgesini görmeden malzeme satışı yapmamaktadır. Çilingir malzemeleri satışlarının tamamı kayıt altına alınır. Çilingirlerin, kapıları ve kilitleri nasıl açtıkları tam olarak bilinmez. Hırsızlara davetiye çıkarmamak adına bu bilgiler gizli tutulur. İşlem sırasında da bu bilgiler gösterilmez.
Şanlıurfa Çilingir
Şanlıurfa da çilingir firması olarak, müşterilerimize kilit onarım, Kapı açma, Kasa açma, Otomobil kapısı açma, Anahtar kopyalama gibi birçok alanda hizmet sunmaktayız. Şanlıurfa çilingircilik ve Anahtarcılık firmamız altında bulunan tüm çilingir ekiplerimiz uzman kişilerdir. Müşteri memnuniyetine gösterdiğimiz hassasiyet, hızlı, güvenilir ve uygun fiyatlar bireysel ve ticari müşterilerimizin bizi tercih etmesinde en büyük etkendir.
Acil Çilingir, Çelik Kasa Açma, Çelik Kapı Açma, Oto Anahtar, Oto Kilit, Anahtar Kopyalama, Şifreli Çelik Kasa Açma, Hasarsız Kapı Açma, Demir Kapı Kilidi, Kilit Tamiri, Kilit Değişimi, Anahtar Kapları
Şanlı Urfa Çilingir Nerede ?
Şanlıurfa çilingir firmamız Urfa’nın merkezine 5 km mesafede Karaköprü mahallesinde bulunmaktadır.
Şanlı Urfa’nın tüm bölgelerine 7/24 Çilingir servisimiz bulunmaktadır. Kapıda kaldınız yada arabanız kilitli mi kaldı hemen Arayın sizi kilitlerinizden kurtaralım. Sunduğumuz çilingir ve anahtarcılık hizmetimizde kapınızın yada materyallerin asla zarar görmeyeceğini garanti ediyoruz.
Şanlıurfa Çilingir.